Mikromagie

Mikromagie

Iluze jsou velké i malé. Když se řekne kouzelník, nebo čaroděj, všichni si představíme pána s hůlkou a s kloboukem. Z klobouku vytáhne za pomoci zaříkávadla za uši bílého králíka a poté jej promění v šátek, ze kterého se najednou stane balíček karet, vybraná sličná asistentka si vybere jednu z nich, zapamatuje si ji a poté vloží náhodně zpět do balíčku, který je následně zamíchán, poté se otevřou dveře a na nich je nakreslen symbol srdcového esa, které si předtím vylosovala asistentka. Ano, i tak může vypadat kouzlo, které se vy sami můžete naučit a není k němu ani tak moc za potřebí speciálních, nebo drahých rekvizit. Jde jenom a pouze o vaši šikovnost!
karty na předloktí
Nejjednodušší způsob, jak se začít učit kouzla, je mikromagie. Jedná se o jednoduché triky, k nimž vám postačí obyčejné předměty, jako karty, sirky, něco na psaní a mnohé další. Tyto předměty vás nebudou nejspíš stát vůbec nic, jelikož je s největší pravděpodobností budete mít někde doma v šuplíku, kdyby náhodou ne, můžete je někde koupit za pár korun. Spousty návodů, jak triky provádět, naleznete na internetu v podobě textů, obrázků, nebo v nejlepším případě jako video návod.
Pokud začnete zkoušet jednotlivá kouzla, nebo celá pásma magie, určitě zkoušejte před zrcadlem, nebo s někým, kdo vám může říci, kde děláte viditelné a očividné chyby. Kouzla a jejich tajemství (jak se to dělá?) nikdy neprozrazujte! I když bude kdokoli ve vaší blízkosti škemrat, nedělejte to, právě to je totiž pravá magie.
eso před obličejem
Jestli vás iluze budou bavit a naleznete k sobě třeba i sličné asistentky, můžete se přesunout k větším jevištním trikům. Rekvizity na ně si můžete nechat vyrobit speciálně, nebo si je uděláte sami svépomocí, principy velikých iluzí jsou v dnešní době (možná bohužel) již také k dispozici na internetu. Stačí být tedy jen zručný truhlář, svářeč, nebo jen domácí kutil a můžete se snadno dopracovat k mizení a objevování lidí, jejich přeřezávání a podobným velkým a profláknutým trikům