Co s ojetým autem? Prodejte je výhodně.

Zamilovali jste se do nové Škody Fabia a rozhodli jste se ji koupit. Jste již pořadníku, nový vůz vám bude k dispozici za pár týdnů. Je na čase začít řešit, co s dosavadním, dosluhujícím vozem. Má sice už nějaký ten rok služby za sebou, a taky má pěkný nájezd kilometrů, ale nějakou cenu jistě má také. Zvažujete, jak jej prodáte za co nejvýhodnější cenu.

Na prodej?

Než podniknete jakýkoliv krok směřující k úspěšnému prodeji, věnujte ještě trochu časy svému automobilu. Zaslouží si to. Věrně vám sloužil, nikdy vás nenechal na holičkách. A těch výletů a dovolených co s vámi projezdil. Nostalgické vzpomínky vám jistě pomohou k rozhodnutí, navléci si montérky a dát se do posledních kosmetických úprav vozu.

Pokud se vám nechce makat vlastními rukama, nechte automobil vyčistit u profesionálů. Udělají to přesně podle rozsahu zadání, budete spokojeni s odvedenou prací, ale možná se vám nebude líbit pohled na výsledný celkový účet. Cena se vám nelíbí? Takže, přece jen provedete předprodejní přípravu vlastními silami? Tak do toho. Základem je pečlivé umytí a následné naleštění karoserie. Takové to šolíchání někde na ruční automyčce, je sice dobrý základ, ale opravdu čisté auto je až po pečlivém naleštění speciálními vosky a leštícími hadry, případně elektrickou vibrační leštičkou.

Interiér oživit!

Když jsme u toho mytí, nezapomínáme na kola a proudem vody důkladně vystříkáme i podběhy, brzdové kotouče a vůbec celý spodek automobilu. Stejnou pečlivost věnujeme interiéru vozu. Nestačí jen vysát. Musí se vyčistit skvrny na sedadlech a pokud možno i speciálním prostředkem oživit veškeré plasty v interiéru. Jsme-li s výsledkem spokojeni, zavoláme firmu, která provádí výkup ojetých aut. Již po telefonu nám předloží první cenovou nabídku. Pak se dostaví jejich pracovník, vůz převezme a dohodne formality prodeje. Závěrem je předání peněz a odvoz vašeho starého vozu. Nezbývá než zamávat na rozloučenou.