Moderní trendy přetrvávají a rozšiřují se

Moderní trendy přetrvávají a rozšiřují se


Když před pár lety se stal doslova hitem nábytek z palet, tak mnozí nebyli schopní pochopit tento trend. Kdo to kdy slyšel, že by odpadní dřevo na spálení, pokud tedy přirozeně nebylo vratné, je vůbec ještě nějak jinak použitelné. Přirozeně jako podložka nebo podklad pod něco, budiž, ale použitelný nábytek? Kdo na to rozhodně slyšel, byli výrobci a díky tomu se v obchodech začaly objevovat palety, které již byly upravené do barev. V podstatě je stačilo jen správně poskládat a hurá bylo hotovo. V dnešní době již vůbec není divné mít doma nebo na zahradě něco vyrobeného z přepravních palet.

přepravní palety s označením

Tepelné ošetření dřeva

Pokud přece jenom je použijeme na výrobu a to prakticky čehokoliv, jelikož palety jsou skutečně skvělým materiálem pro tvorbu, tak se nemusíme obávat o kvalitu dřeva. Je pravdou, že pokud bude použité, tak může být někde nějaký roh nebo příčky rozbité, ale to není na závadu. Nicméně, než dřevo jde vůbec do výroby, aby se z něj udělal dřevěný podklad, tak musí projít procesem, který zajistí jeho trvanlivost a také ochranu od škůdců, kteří by mohli být nebezpeční. Navíc díky ošetření a následnému označení jsou palety uzpůsobilé vycestovat do zahraničí. O takovém procesu ošetřování a výroby palet paletymorava.cz vede veškeré záznamy a navíc své výrobky označí vypálením čísla provozovny.

paletový venkovní nábytek s polštářky

Co s rozbitými paletami?

  • Některé se dají ještě vrátit a výkupna si s nimi poradí, ovšem musí se jednat o pouze vratné kusy.
  • Někdy stačí opravit poškozené díly. Jen nosné již skutečně nepůjdou a potom jsou již na odpis.
  • Nejjednodušší je si z nich vyrobit originální kousky do zahrady. Sedačky, stolky, židličky, ale i různé dekorativní věci, případně vyvýšené záhonky nebo i okrasné stěny. Přirozeně se musí upravit, aby vypadaly hezky a nekazily venkovní nebo i vnitřní design. Není problém je natřít odolnou barvou nebo lakem a doplnit dekorativními doplňky. Ještě pár let poslouží v novém kabátku.