Skvělá dekorace na mnoho způsobů

Skvělá dekorace na mnoho způsobů


Buxus máte možná na zahradě. Je to velice populární rostlina, která patří mezi keře. Dá se tvarovat střihem, a proto patří mezi oblíbené křoviny hlavně v parcích. Pomocí pravidelného zastřihování z něj můžete vytvořit velice efektivní dekorativní křoviny, které vypadají krásně u staršího domu, u novostavby, ale i v zahradě u altánku. Vyjímají se i v zámeckých zahradách, kde jste je nejspíš viděli hodněkrát.

buxus květináč

Větvičky buxusu jsou velice tvrdé a dají se tvarovat do různých tvarů. Populární jsou mezi floristy a lidmi, kteří z nich vyrábí dekorace. Díky tomu že dobře drží tvar, se s ním setkáte často ve formě věnce. Větvičky se dají stočit a samy drží a nebo se dají vypichovat menší větvičky třeba do slaměného nebo polystyrenového korpusu. Ať už se rozhodnete větvičky buxusu využít jakkoliv, určitě si s ním ostudu neuděláte. Pokud nemáte živý buxus, můžete si koupit umělý buxus. Dají se koupit buď samotné větvičky a nebo i celé keříky. Ty se skvěle hodí třeba do květináče ke vchodu.

koule buxus

Jistě vám neuniklo, že roste obliba celoročních věnců na dveře. Můžete si je vyrobit z mnoha dostupných materiálů. Pokud chcete mít na dveřích trvanlivý věnec, který vyměníte jen za vánoční nebo velikonoční, nejspíš budete chtít věnec s tematikou květin. Většina lidí si vybírá květiny umělé, které jsou trvanlivé. V dnešní době je možné koupit kvalitní umělé květiny, které vypadají velice dobře a jsou k nerozeznání od živých květin.

Umělé květiny můžete koupit spolu s umělým buxusem a zkombinovat je nejen do celoročních věnců. Velice populární je kombinace větviček jehličnanů a buxusu s květinami. Pokud se rozhodnete si vyrobit dekoraci v tomto nezvyklém provedení, dbejte na pečlivý výběr barev. Nemělo by jich být moc, aby výsledek vypadal hezky a nepřeplácaně. Pomocí buxusu docílíte opravdu krásných dekorací, proto by ve vaší dílně neměl chybět.