Prevence předčasného stárnutí

Prevence předčasného stárnutí


Stárnutí je proces, který trvá od našeho narození. Někdo stárne rychleji, někdo pomaleji. Na vině je naše genetika, životní styl i to jak se o sebe staráme. Je důležité se o sebe starat komplexně, protože to co jíme a pijeme má vliv na náš vzhled a tak je nesmysl se věnovat jenom kosmetice. Péče o vzhled by měla začít zevnitř, takže si dopřávejte dostatek ovoce a zeleniny, a hlavně dostatečně pijte čistou vodu. Pokud budete dlouhodobě dehydrovaní, vrásky se vám budou tvořit častěji a bude zbytečné užívat i kolagen, který spousta lidí bere protože si myslí že je spasí.

kolagen prášek

Nic není zázračné
Ani ten nejlepší kolagen na světě nebude účinný proti vzniku hlubokých vrásek, pokud nebudete dostatečně pít. Váže se totiž na vodu, takže budete užívat kolagen, ale bude to v konečném důsledku jen hodně drahá moč. Abyste viděli výsledky kolagenu na svém těle, začněte ho užívat co nejdříve, a to už před třicátým rokem.
Proti pigmentovým skvrnám, které jsou také významným indikátorem věku, můžete bojovat třeba používáním krémů s ochranným faktorem. Díky němu snížíte riziko vzniku nehezkých skvrn, které se objevují už okolo padesáti let.

kolagen prášek

Jestli se rozhodnete užívat kolagen, vyberte si například hydrolyzovaný rybí kolagen, který je snadno rozpustný ve vodě, je vyrobený z mořských ryb a má velice dobré účinky. Jako jeden z mála má Orca collagen vědecky podložené výsledky klinických studií. Je známo že mnohé kolageny jsou jen reklamním trikem jak z co nejvíce lidí dostat peníze, ale bez jakékoliv účinku. Pro viditelné výsledky je ale potřeba zkombinovat životosprávu, kolagen a zdravý životní styl a kosmetiku. Nezapomínejte na fakt, že užívání návykových látek a kouření se na všem vzhledu významně podepíše, a v takovém případě je užívání kolagenu naprosto zbytečné. Pokud vám jde o to vypadat dobře i ve vyšším věku, věnujte si péči už po dvacátém roku.