Svěřte své auto odborníkovi

Servisní úkony si spousta lidí dělá sama. Ať jde o výměnu pneumatik, doplnění oleje nebo o cokoli jiného, tak byste to neměli dělat sami, pokud si tím nejste na sto procent jistí. I když se činnost může zdát jako úplná maličkost, tak můžete leccos pokazit. Když to uděláte špatně, můžete dokonce i poškodit vůz, což nakonec bude stát víc než pravidelný servis . Jaké úkoly odborník zvládne lépe než vy?

mechanik pod autem

Pravidelná údržba klimatizace

V případě, že máte v autě klimatizaci, tak je samozřejmě nutné ji průběžně udržovat. Zapotřebí je především kontrolovat chladivo, protože při nedostatku klimatizace nefunguje správně. A existuje mnoho důvodů, proč ze systému uniká. Za pouhý rok může uniknout až 50 gramů chladiva, což už je množství, které je skutečně znát.

výměna kola

Stejně tak musíte v intervalu dvou až tří let měnit filtr s vysoušečem. Kontrolovat by se měla také těsnost klimatizačního systému. Pravidelná údržba bude skvělá nejen pro dokonalou funkčnost, ale zároveň i aktivně přispějete k ochraně životního prostředí.

Pneumatiky na prvním místě

Ideální tlak v pneumatikách, komplexní péče, vyvážení kol, kontrola vzorku a mnoho dalšího. Tohle všechno a mnohem víc přispívá k bezproblémovému provozu vozidla. Pokud některý z těchto aspektů nebude v pořádku, můžete tak ohrozit svůj život i životy lidí okolo vás. Jen autorizovaný automechanik skutečně pozná, zda není podvozek poškozený a zda je volant v pořádku.

Ve chvíli, kdy dojde k většímu opotřebení kol, zažijete vyšší provozní náklady. A kromě toho si neužijete jízdu tak, jak byste mohli. Co můžete očekávat, když dáte svého čtyřkolového miláčka k odborníkovi? U pneumatik vám poskytne:

  • kontrolu tlaku a vyváženost kola,
  • stav disků a dezénu.

část motoru

Vyvážení se kontroluje pouze při přezouvání ze zimních na letní a naopak. Tlak je důležité udržovat v ideálním stavu často, a to z mnoha důvodů. Špatný tlak ovlivňuje:

  • nesprávné opotřebení,
  • zvyšuje spotřebu paliva,
  • rapidně se zhoršuje ovladatelnost vozu.