Jak efektivně zhubnout?

Udržet si správnou hmotnost je v současné době opravdu obtížné. Nicméně otázkou zůstává, jak si správnou hmotnost udržet a jak zjistit, zda nějakou dietu vůbec potřebujete? Je to opravdu tak těžké? Na všechny tyto otázky vám poskytneme objektivní a snadné odpovědi. Pokud vás tedy toto téma zajímá, neváhejte a čtěte dál! Určitě nebudete litovat, to vám už teď můžeme slíbit.

obézní žena

První věc, kterou byste měli udělat ještě před tím, než se rozhodnete hubnout, je spočítat si BMI index. BMI index je hodnota, která ukazuje, jak jste na tom s vaší fyzikou kondicí. Tuto hodnotu si můžete vypočítat buď ručně, nebo využít některé z online kalkulaček, které jsou běžně k dohledání na internetu. Do této kalkulačky zadáte veškeré vaše osobní informace týkající se vaší postavy – jako například váš věk, váhu, výšku a četnost fyzické aktivity. Na základě těchto informací je vám pak vypočtena hodnosta, která ukazuje, zda trpíte podvýživou, máte optimální hmotnost, nebo nadváhu. Zkrátka jedná se o orientační číslo, které by vám mělo dát jasně najevo to, zda nějaké hubnutí vůbec potřebujete.

obézní lidé

Jakmile tuto hodnotu budete mít vypočtenou, můžete se podle ní zařídit. Pokud vám vyjde kritická obezita, pravděpodobně byste se sebou měli urychleně začít něco dělat. Tato nadváha způsobuje mnohé nemoci a s postupujícím časem byste mohli hořce zaplakat. Pokud tedy s tím chcete něco dělat, začněte si více hlídat váhu a začněte sportovat. Myslete však na to, že pohyb se musí stát součástí vašeho života. Pokud by se jednalo pouze o nějakou vynucenou činnost, za chvíli vás pohyb přestane bavit a opět toho necháte. Pokud například máte rádi procházky, pořiďte si psa! Nebojte, on vás pak už sám k procházkám donutí a uvidíte, že hmotnost půjde rychle dolů. Ne nadarmo se totiž říká, že chůze je nejpřirozenější pohyb těla.