Autopůjčovna v Praze vám může usnadnit život

Možná také patříte k lidem, kterým vaši předkové, jakožto pamětníci, vyprávěli, jak jako malé děti posedávali v úvozech u „okresních“ silnic a počítali auta, která kolem nich projedou v obou směrech. Byla to tehdy, v padesátých a šedesátých letech minulého století, docela zábava, neboť auta mimo větší města byla spíše vzácností, a provoz na silnicích byl opravdu minimální.

zimní provoz

Od té doby uplynulo téměř sedmdesát let a automobilový provoz se zmnohonásobil. V některých rodinách je k dispozici i několik aut, každé z nich musí někde zaparkovat a vyjedou-li takřka všechna současně do ulic, je to hotový blázinec. Být vlastníkem motorového vozidla však s sebou nese řadu odpovědnosti a také investic, a jestliže nevyužíváme vůz každý den, např. ke svému zaměstnání, a usedáme do něj jen občas, vyplatí se zvážit, zda by nebylo rozumnější si auto pronajímat. Na jednu misku vah si dejte cenu vašeho vozu, jeho amortizaci, servisní prohlídky STK, povinné ručení, dálniční známky, výměny náhradních dílů a provozních kapalin a další neočekávané servisní zásahy a na druhou misku vah pokládejte cenu pronájmu. Třeba zjistíte zajímavé skutečnosti, ovšem na miskách vah by měla být také psychická stránka věci – stres, který každý vlastník vozu dobře zná, a který se týká právě neustálé odpovědnosti za provoz včetně všech povinných poplatků a zásahů.

provoz na dálnici

Autopůjčovna v Praze je vám k dispozici celoročně, s transparentními nájemními podmínkami, které lze prostudovat a rozhodnout se, zda této služby využít. Vozidla jsou ve výborném technickém stavu (to je podmínka úspěšného provozování této služby), jsou opatřena dálniční známkou, mají uhrazené povinné ručení a obvykle i havarijní pojištění, takže na váš vrub nepadnou žádné starosti s úřady a servisy. Vy se pak věnujete pouze programu vaší jízdy, aby měla nějaký význam, smysl a cíl.