Méně peněz za zálohy

Méně peněz za zálohy


Protože máme jaderné elektrárny postavené z peněz daňových poplatníků, nebyla u nás elektřina nikdy nijak extrémně drahá. To se ale změnilo se zvýšením daní, a tak logicky vzrostla i cena za koncovou elektřinu, která je dodávaná nejen domácnostem. Lidem začaly chodit nové předpisy na zálohy, které byly klidně i 2x-3x vyšší než ta původní. Lidé tak měli problém začít platit nové částky, a tak hledali jak z toho ven.

panely na střeše

Snížit náklady za spotřebu elektřiny lze jen tak, že buď snížíte odběr, což většina lidí zrovna nechce, anebo si začnete vyrábět svoji vlastní elektřinu. Abyste snížili spotřebu elektřiny, museli byste víc používat spotřebiče v době, kdy je aktivně levný proud, což není moc komfortní. Některé spotřebiče mají opravdu vysokou spotřebu, takže nakonec by rozdíl nebyl zase tolik markantní. Daleko lepší je pořídit si solární panely a vyrábět si vlastní elektřinu.

Fotovoltaika je dnes hlavně kvůli cenám elektřiny poměrně rozšířená po celé zemi, a i vy si můžete nechat na dům nebo třeba na garáž nainstalovat panely. Soláry jsou skvělým řešením pro každého, kdo už nechce platit tak vysoké zálohy. Vyrobíte si nějakou vlastní elektřinu, která může pokrýt část vaší měsíční spotřeby. Logicky pak dodavateli budete platit méně, a nejspíš vás na konci roku nebude čekat nepříjemné překvapení v podobě nedoplatku.

solární panely

Určitě vás bude zajímat jaká je cena fotovoltaické elektrárny. Každá domácnost má jiné instalační možnosti, a ne na každou střechu se dají namontovat stejné panely. Každé řešení vypracováváme individuálně, takže vám zpracujeme nabídku i s cenou, která bude jen a jen pro vás. Nechte si nainstalovat solární panely, které mohou snížit vaše účty za elektřinu. Máte chatu? A jezdíte na ni málo? Stejně tam musíte platit za elektřinu. Panel vám pomůže i na chatě – šetřete elektřinou i tam.