Práce designérů

Pokud se to vezme čistě technicky, je tento člověk vlastně tím, kdo dělá konečné výtvarné řešení nových modelů, tvarů, barev a všeho ostatního. Tento člověk může být například designér grafický, ten třeba zpracovává obaly na čokolády, dodělává a navrhuje reklamy a také třeba hlavně webové stránky.

byt

Jiný se třeba zabývá automobily, kapotami, a dalším. My se však podíváme na zcela jiného designéra a to bytového.

Je spousta lidí, kteří si koupili, nebo dostali byt. A nevědí si rady, jak si jej zařídit. Zvolí si tedy styl, a spojí se s někým, kdo tomu rozumí, a dokonce na to má i vysokoškolské vzdělání. A to je právě bytový designér. Tímto okamžikem začíná jejich spolupráce a můžeme si v klidu napsat, že spolu začínají jistý druh soužití. Protože designér není jen tím, co zpracuje návrh a končí. Ten správný je s majitelem bytu od začátku až do konce. Měl by tedy po zpracování návrhů chodit se zákazníkem i do obchodů a pomoci mu vybírat nábytek, a to vše tak, aby to dalo konečný výsledek. Není totiž možno koupit jídelní stůl bez židlí a dát k němu každou jinou. Tedy, jde to, samozřejmě, ale jak to bude vypadat? Já vám to prozradím. Otřesně, mám to totiž doma.

Designér by se měl vžít do role zákazníka jako člověka, poznat co se mu líbí a co ne, a prostě se sním sžít, aby byl výsledek jeho práce co nejlepší. Toho designéra rozuměj.

menší byt

Výsledek jejich spolupráce by měl vydržet několik desítek let, než přijde zase jiná móda a jiné potřeby. Tak jako vy jste možná vyhazovali nábytek po rodičích, tak sním stejně naloží po letech vaše děti nebo vnoučata.

Firma, o níž je zmínka v odkaze svou práci bere smrtelně vážně a jsou se zákazníkem opravdu od samého začátku. Takže výsledek musí být nejprve radost z jeho strany, a také radost designéra jako takového, že opět odvedl skvělou práci. Ono to totiž není až tak jednoduché, protože každý člověk má jiný vkus.