Jaké si to uděláš, takové to máš

Pár triků jak udělat byt nebo dům maximálně útulným určitě je. Pokud přesně nevíte, jak na to, možná vám přijde vhod pár dobře míněných rad nebo inspirací. A rozhodně se nemusíte bát toho, že vás drobné úpravy interiéru budou stát hromadu peněz, někdy postačí jen pár drobných doplňků.
bílá místnost
Tapeta?
Možná se vám může zdát, že tapety už vyšly definitivně z módy, ale ve skutečnosti tomu tak není. I když se téměř všichni spokojíme s obyčejnou výmalbou, i zde je důležitý výběr toho správného barevného odstínu. Nejen oku, ale i duši bude lahodit barva žlutá, do ložnice se doporučuje modrá. Bílá barva je sice osvědčená klasika, ale mezi námi, je to trochu nuda. Oživit zdi můžete tapetou, nějakou s výraznějším vzorem nebo barvou, samozřejmě jen určitou část místnosti. Svoje udělá také výraznější osvětlení, např. lampa. To, jak je osvětlená místnost, je také důležité, záleží na tom, jak je využívána. Nejkvalitnější osvětlení by mělo být tam, kde se věnujete práci a v kuchyni. V ostatních místnostech včetně ložnice by mělo být světel více, tedy jedno hlavní a poté několik menších, která budou vydávat světlo tlumené. Kouzelnou a příjemnou atmosféru navodí zapálené svíčky.
žebřík u křesla
Co na okna a podlaha?
I když si můžete říct, že si v oknech vystačíte pouze se žaluziemi nebo roletami, tak možná trochu pravdu máte, ale rozhodně nebudou místnost činit útulnou. Záclony nebo jiné vhodné textilie nezavrhujte, dnes už lze zakoupit lehké a kvalitní materiály, které se i snadno udržují.
Ani na podlahu nezapomínejte, menší výrazný koberec místnost dokáže oživit, podobně může působit i kožešina.
Trocha zeleně
Alespoň trochu té zeleně bychom si měli dopřát třeba v obývacím pokoji. Kuchyň zase můžete oživit čerstvými bylinkami.
Zdi se dají ozdobit fotografiemi v rámečcích různých barev, děti zase uvítají plakáty.
Zútulnit domov není opravdu žádná věda, stačí jen naslouchat sami sobě a mít kolem sebe věci, které se vám líbí.