Každá žena je křehká květina

Skuteční znalci si dobře uvědomují, jak obtížné je pojmout všechny astrologické vlivy a začlenit je do souvztažnosti s jedinečnou lidskou osobností. Jedním z často omílaných témat jsou i vhodné dary k narozeninám nebo pod vánoční stromek v souvislosti s planetárním a hvězdným zvířetníkem.
fialové kytičky
Každý z nás si v okamžiku zrození snaží osvojit neznámé prostředí po opuštění bezpečí matčina lůna a jedním z energetických vlivů je i působení ročního období a postavení jednotlivých planet sluneční soustavy. Každý z dvanácti ročních cyklů má své společné znaky, a tak můžeme alespoň zevrubně určit, kdo z nás je Kozoroh, a kdo naopak Lev. Ve velmi zjednodušeném měřítku jsou tyto charakteristiky platné, ovšem záleží také na tom, zda se jich v průběhu života člověk drží, nebo nikoliv.
A tak nelze jednoznačně stanovit, že právě pro ženu ve znamení Berana jsou ideální karafiáty nebo gerbery, pokud má v horoskopu více vlivů z jiných znamení, např. pod vládou vodního živlu, nebude natolik impulsivní a naopak může být více zamlklá až melancholická.
růžové karafiáty

Luční květy anebo vyšlechtěné druhy

Obecně však žádnou ženu květinou nelze urazit, a to platí jak pro praktickou Pannu, která upřednostní živé rostliny v květináči, tak i pro roztomilé Blížence s pestrobarevnou kyticí aster nebo lučních květů.
Podstatná je kromě podmanivé krásy tvarů a barev také vůně, buď je sladší, nebo více kořeněná, ale existují květiny, jejichž podmanivé aroma si získá jak sebestřednou Lvici, tak i smělou Vodnářku. Patří sem jednoznačně růže, tulipány, šeřík, fialky nebo frézie.
věnec z květin
Současným trendem se ovšem stávají luční květy, je to zřejmě způsobeno tím, že je trh již květinovou výzdobou vyšlechtěných druhů přesycen a naopak vzrůstá touha po něčem přirozeném, co v přírodě jen stěží objevíte. Lučních květů je totiž kolem nás stále méně, jen se kolem sebe rozhlédněte od jara do podzimu, všude samá řepka, sem tam políčko s obilninami nebo kukuřicí či cukrovkou, ale neposečená louka je skutečnou vzácností.