Zbavte se pachů

Člověk je vybaven pěti základními smysly – hmatem, zrakem, sluchem, chutí a samozřejmě i čichem. I když patří mezi ty nejpomíjenější smysl, je čich velice důležitý. A to nejen při zkoumání starších konzerv, ale také co se týče bydlení. Pro kvalitní bydlení totiž nestačí pouze nakoupit nový nábytek a mít dostatečné množství prostoru k žití, ale také umět navodit v bytě vůně, které nám budou vyhovovat. To se dá zařídit několika způsoby.
hořící vonné tyčinky
1.      Zbavte se plísní – první způsob, jak se zbavit nechtěných pachů v domácnosti, je trochu drastický, ale naprosto nezbytný. Je potřeba se zbavit veškeré plísně, alespoň té, o které víte. Plísně totiž nejen škodí nábytku a lidskému organismu, ale jakmile se dostatečně rozšíří, začnou páchnout. Je potřeba je tedy zlikvidovat všemi možnými prostředky. Větráním, drhnutím a v případě nutnosti třeba i seškrábáním ze zdi.
2.      Přírodní vůně – požití květin je ten nejpřirozenější a zároveň nejspolehlivější způsob, jak doma navodit příjemnou atmosféru. Nemusí se jednat o drahé chryzantémy nebo růže, stačí na jaře natrhat na zahradě či dvorku několik větviček šeříku. Efekt nastoupí takřka okamžitě. Je to zdarma a je to účinné, tak proč toho nevyužít.
3.      Vonné tyčinky – použití vonných tyčinek je poměrně diskutabilní. Někdo na ně nedá dopustit, jiní je nemohou ani cítit. Pokud rádi chodíte do čajoven, nejspíše vám tento druh vůně není cizí a nevadí vám. V takovém případě si klidně na uklidnění každý večer jednu tyčinku zapalte, třeba při koupeli.
kouř z tyčinek
4.      Difuzéry – dalším osvědčeným způsobem, jak vyhnat zápach ze svého obydlí je použití difuzérů. Jsou daleko efektivnější a praktičtější než vonné tyčinky, které musíte hlídat, aby od nich něco nechytlo. Díky difuzéru můžete navodit pokaždé jinou atmosféru, jelikož může produkovat celou plejádu rozličných vůní. Záleží na tom, které náplně použijete. Jejich výběr je velice bohatý.