Odpočinek v bazénu

Odpočinek v bazénu


Zcela jistě se takové zklidnění po celodenním horku dá relaxací nazvat. Rozpálené tělo se ve vodě příjemně ochladí a také si velice dobře odpočine. Svaly se uvolní, pokud ovšem neplavete jako závodník, a klid kolem zážitek jen umocní. Většinou se v rodinném bazénu vystřídají postupně všichni, ale o víkendu se jistě najde chvilka, kdy jsou tam všichni najednou. A to je teprve radosti. Děti jsou tím úplně uneseny a nejraději by z bazénu ani nevylezly ven. Ty zvědavější pak strašně zajímá nač je ten plovák, který se houpe na chvíli klidné hladině a vítr jej posunuje občas sem a tam. Inu, děti zvídavé jsou, proti tomu se nedá nic dělat. Ono je to na jednu stránku dobře, alespoň se více dozvědí.

odpočinek ve vodě

Nuže hlava rodiny musí podstoupit tu cestu vysvětlování, a to co nejjednodušší formou. Nejprve je třeba uvést řeč na kvalitní vodu. Tedy nejen čistou, ale také takovou, aby v ní nebylo něco, co lidskému tělu neprospívá. A to jsou tak malililinké potvůrky, že nejdou vidět ani pouhým okem. Mají zuby jako žraloci a dělají v lidském těle neplechu. Společně se mohou nazývat viry a bakterie. Ač každý z jiné rodiny, mohou se ve vodě vyskytovat. A aby se zničily, musí se do vody přidávat něco, co s nimi zatočí jednou pro vždy. Většinou to bývá něco na bázi chemie, ale nemusí nutně být.

relaxace v bazénu

A toto se do vody musí dostat pěkně stejnou měrou. Nu, a protože táta používá takové tabletky, podobné těm, co polykáte, když jste nemocní, musí je do té vody nějak dostat. Naházet je tam jen tak není dobré. Látka se musí rozptýlit. No, a právě k tomu nám slouží onen plovák. Tatínek jej otevře, dá dovnitř potřebné tablety a zase to celé uzavře. Plovák se na hladině pohybuje, čímž se potřebné látky do vody postupně uvolňují a voda tak získává na kvalitě. A my se můžeme koupat a ráchat v super kvalitní vodě bez obav, že by se nám tam množily nebo bydlely ty zlé bakterie.