Co dělat a vidět ve Florencii

Piazza Duomo
Hlavní atrakcí ve Florencii je největší kostel ve městě. S propracovanou architekturou a bohatou historií dominuje katedrála Santa Maria del Fiore celému městu. Samotná budova obsahuje některá náboženská a královská tajemství, renesanční historii a umění. Pro nádherný výhled vyjděte na zvonici a pořiďte fotografie.
italská pizzeria
Galerie Uffizi
Galerie je domovem slavného Botticelliho obrazu Zrození Venuše. Všichni milovníci umění rozhodně musí toto místo navštívit a vidět všechna mistrovská díla osobně. Kupte si vstupenku online s předstihem a vyhněte se tak dlouhým frontám.
 
Ponte Vecchio
Ikonický most s barvami a malými obchůdky je velmi osobitý. Má skrytou chodbu, která vede nad mostem, a procházela tudy rodina Medicejů, aby nebyla viděna. Most skrývá také zajímavá tajemství druhé světové války. Projděte si stará zlatnictví, která jsou rozeseta po celé délce mostu.
 
Pallazo Pitti
Velkolepý palác Medicejů patří k jejich největšímu rodinnému dědictví. Zmíněný koridor nad mostem Ponte Vecchio vlastně spojuje Palazzo Vecchio, Uffizi a sahá až do Palazzo Pitti.
 most přes řeku
Zahrady Boboli
Největší zahrady ve městě byly u paláce Palazzo Pitti, kde žila slavná rodina Medicejů. Zahrada v paláci zahrnuje 11 akrů se sochami, jezírky, fontánami, skrytými bludištěmi, růžovými zahradami a amfiteátrem.
 
Galleria dell´Accademia
Tato galerie je ve vlastnictví Florencie a je stálým domovem Michelangelova Davida. Venku kolem Florencie jsou umístěny další dvě repliky, ale tento originál je něco, co rozhodně musíte vidět. Kupte si vstupenku včas a nečekejte v dlouhé frontě. Galleria dell´Accademia není pouze domovem světoznámého mistrovského díla od Michelangela, ale také bezpočtu další soch, která studují historikové umění na univerzitě.
 
Hodně jezte
Nemůžete opustit Florencii bez toho, abyste ochutnali všechny ty domácí těstoviny, pizzu, víno, chléb a samozřejmě zmrzlinu. Pizza v Itálii se mění v závislosti na tom, v jaké oblasti se nacházíte. Ve Florencii je to tenká pizza s minimem dalších ingrediencí na jejím povrchu.