Jak mít všechno pod kontrolou?

Jak mít všechno pod kontrolou?


Možná si dokážete představit, jak se asi cítí ti, kdo mají zodpovědnost za správu a využívání firemních vozidel a další techniky. Jak nelehký je jejich úděl. Protože taková vozidla jezdí sem a tam a technika je využívána tam, kde je jí zapotřebí, což zpravidla není v areálu firmy, a uhlídat to tak jednoduše není v lidských silách. Vždyť kolik by jenom bylo zapotřebí kontrolorů, aby mohl být ke každému takovému kusu techniky přidělen aspoň jeden, jenž by nad ním bděl dnem i nocí! A kolik by to stálo! A výsledek by přesto mohl být žalostný, protože jeden nikdy neví, kolik z takových kontrolorů by se mohlo spřáhnout s ostatními zaměstnanci a za provizi ‚se dívat v pravý okamžik stranou‘.mapa gps
Je to tudíž hodně zapeklitá věc.
Ovšem když se chce, řešení se vždycky najde. V tomto případě jde o monitoring strojů, který skýtá jedinečnou možnost sledovat veškerou podobnou techniku, a to na dálku, ve virtuální podobě.
Pokud si taková firma pořídí RMC systém, má onu možnost. Na tu kterou techniku se namontují čidla, nastaví se parametry toho, co má být sledováno, a oprávněné osobě, mající přístupové údaje, pak už jenom stačí sedět kdekoliv, kde je k mání počítač s přístupem na internet, a sledovat klidně v libovolném okamžiku vše, co se kde šustne. I kdyby to bylo více než daleko, tento systém vše po něm žádané eviduje a poskytuje o tom informace právě tomu, komu má.
Ten, kdo má v popisu práce podobnou kontrolu, tak může o všem vědět už ve chvíli, kdy se to děje. Může si to ale ověřit i až dodatečně, neboť mu to systém i zaznamená.tablet
Hravě se tak přijde na to, kde se co nachází, zda to je či není v pohybu, zda to odvádí tu práci, kterou to odvádět má, respektive zda je vše mimo provoz ve chvíli, kdy to nic dělat nemá, kdy je po pracovní době. Odhalí se kdejaká černá jízda, kdejaký melouch provozovaný s pomocí podnikových prostředků, přijde se i na krádeže pohonných hmot nebo třeba i zmíněné techniky jako takové. A stranou zájmu pochopitelně nemusí zůstat ani obsluha této techniky.
Lze tak prostě kontrolovat i zdánlivě nekontrolovatelné. A to nemá chybu.