Jaká chemie do vířivky se používá nejčastěji

Léto má každý z nás spojeno s koupáním v chladné, osvěžující vodě, ať už doma v bazénu či v přírodním nebo umělém koupališti. Avšak prostý bazén již mnoha lidem přestává stačit. Proto si pořizují vířivku, což je v podstatě menší bazén, ve kterém neustále cirkuluje voda.

Není pochyb o tom, že pobyt v ní je velmi příjemný. Jistě, na rozdíl od klasického bazénu není určena na plavání (i proto má mnohem menší rozměry), avšak posadit se tam a nechat se v podstatě masírovat proudící vodou má skutečně uvolňující účinky.

virivka1

Ovšem, podobně jako u bazénu, i zde je potřeba se o vodu starat, pokud chceme, abychom mohli vířivku používat po celou sezónu. V mnoha ohledech je péče podobná, jako je tomu u klasického bazénu, avšak v určitých ohledech se liší.

Například zde je potřeba se postarat, aby nebyly zaneseny či ucpány trysky, které zajišťují cirkulaci vody. Bez nich bychom totiž měli pouze klasický, i když jen malý, bazén. Ztratili bychom tedy tu hlavní věc, kvůli které jsme si ji pořizovali.

S údržbou nám pak pomáhá nejrůznější chemie do vířivky Chlorito.cz. Nejčastěji se pak k údržbě používá hned několik přípravků. Tím prvním je samozřejmě chlor. Zde není vhodné používat jej ve formě tablet. Vzhledem k neustálé cirkulaci vody je výhodnější použít tekutou formu.

virivka2

Vhodné je také případně použít přípravky na úpravu pH vody. Tu si můžeme snadno zjistit za pomoci testovací sady, kterou lze zakoupit prakticky v každém větším obchodě, alespoň tedy během letní sezóny. Ten nám řekne, zda je úprava pH potřeba, a pokud ano, pak jakým směrem.

Na rozdíl od klasických bazénů se zde nepoužívají koagulanty, tedy látky, které způsobí shlukování nečistot do větších celků, které lze následně poměrně pohodlně vybrat hadicí. Bylo by zde totiž reálné nebezpečí ucpání již zmíněných trysek, a věřte, že jejich čištění není zrovna jednoduché.

Samozřejmě se to vše může zdát poněkud složité, ale věřte, že pokud tomu budete věnovat pozornost, můžete se těšit na léto strávené ve vířivce. A to je přece hlavním cílem, ne?