Proč se poohlédnout po vestavěných skříních na míru

Jednou z podstatných výhod nábytkových vestaveb zhotovených na míru je zcela využitý úložný prostor. To ale není vše, s čím konkurují běžnému nábytku.

Posuvné dveře – oceníte zejména tam, kde byste dveřmi na panty ucpali prostor v úzké předsíni nebo v chodbě. Jsou praktičtější i z toho důvodu, že o ně nebudete zakopávat a narážet do nich při pohybu před nimi. Panty jsou také jedním z nejproblematičtějších faktorů, které zkracují životnost běžného nábytku, zvláště u toho z dřevotřísky. Neustálým otevíráním a zavíráním a vlivem hmotnosti křídel dveří dochází k jejich klesání k zemi, k povolování pantů a uvolňování vrutů. Časem to pak může znamenat výměnu dveří i s panty a převrtání pantů, což je viditelný zásah do celé konstrukce skříně.

obytná místnost

Uspořádejte si prostor uvnitř podle svého – někomu vyhovuje více prostoru na zavěšení ramínek pro svetry a halenky, jiný upřednostní hlavně police s regály pro skládání triček, tepláků a mikin, skříně mohou být čistě oděvní, mohou mít úložný prostor pro obuv, horní regály mohou plnit sportovní potřeby a sezonní oblečení, hračky či úklidové prostředky. Jak si navrhnete vnitřní řešení, takové ho budete mít. Pro inspiraci se vyplatí prohlédnout si uspořádání vnitřního prostoru naživo u přátel či v obchodě nebo ve firmě, která vestavěné skříně montuje, pokud máte tu možnost. Můžete se tu setkat se zajímavými nápady.

vestavba v kuchyni

Na hůře dostupné police štafle – jedním z kritizovaných nešvarů vestaveb na míru od podlahy ke stropu je horší dostupnost věcí umístěných v horních zásuvkách či regálech. Pro někoho nepředstavitelný problém. Toto úskalí je však možné snadno obejít docela obyčejnými, vysokými, ale lehkými hliníkovými štafličkami. Složíte je a umístíte do prostoru, speciálně navrženého pro tento účel, stačí k tomu úzká štěrbina uvnitř vestavby, takže už žádné přenášení kuchyňských židlí, stoje na špičkách a případné pády při balancování rovnováhy s břemenem nad hlavou.