Ohřívá vodu pomocí slunečního záření

Solární plachta na bazén má opravdu unikátní vlastnosti. Výjimečná je ve svém složení. Díky speciální metodě a pomocí UV stabilizátorů, ohřeje vodu ve vašem domácím zahradním bazénu. Využívá k tomu sluneční záření. Paprsky padají na hladinu vody a ohřívají ji. Ve většině případů, bez použití plachty se však takto ohřátá voda neudrží dlouhou dobu a ihned se rozptýlí, proto není z paprsků dostatečně velké teplo. Za pomocí unikátní metody a speciálního vývoje těchto solárních pokrývek, však budete mít ohřátou vodu jednoduše a daleko více.

pláže

K čemu všemu slouží?

Mají hned několik využití:
a) Nahřívá vodu pomocí slunečního záření. Voda bude mít příjemné stupně a vy se díky tomu můžete koupat každý den. Ať je venku třicet stupňů nebo dvacet, voda bude vždy příjemná a to díky sluníčku, které přenese paprsky na hladinu, kde bude tato solární pokrývka.
b) Slouží jako pokrývka. Do vody už nebudou padat žádné větvičky, lístečky či hmyz z okolního venkovního prostředí. Zabraňuje tedy nečistotám, aby padaly do vody. Díky tomu následně používáte i méně chemie do vody, takže všechno se vším souvisí. Méně nečistot, menší čištění. Nemusíte ani ztrácet čas nějakým vytahováním větviček rostlinek nebo jiných větších nečistot, které se ve vodě bez pokrývky vyskytují. Občas je sem zavane vítr, občas špatné počasí, ale pokrývka je v mnohých ohledech užitečná.

koupíní

c) Zabraňuje ochladnutí vody. Například přes noc, kdy teploty okolí a venkovního prostředí klesají, tak pokrývka zabrání, aby se naakumulované teplo vytrácelo pryč. Neztrácíte tím tolik teplotu vody.
d) V neposlední řadě brání odpařování vody. Často je to znát v horkých letních dnech. Stačí pár takových a vidíte, jak vody ubývá. Tomu samozřejmě zabrání pokrývka.
Nejoblíbenější jsou modré a černé, ale existují i v provedení transparentním tedy průhledném. Každý typ je jedinečný a vybrat si můžete přesně dle velikosti vašeho bazénu, protože tato plachta musí ležet rovnoměrně po celé hladině. Je tedy nezbytné vybrat správný typ a velikost.