Co si vzít sebou na první návštěvu štěňátka?

Rozhodli jste se koupit si psa? Štěňátko máte už zarezervované a přemýšlíte, co si na prvotní seznámení vzít sebou? Poradíme vám!

První setkání se štěnětem je zásadní – a je vcelku jedno, jestli se jedná o vlčáky, dalmatiny, mopsy, bernské salašnické nebo akita inu štěňata. Všechny mají jedno společné. Budou vystrašené z cizího člověka. Je tedy nutné, si první návštěvu velmi dobře rozmyslet.

akita inu štěňatě

Určitě si sebou do kapsy přibalte pár malých pamlsků. Jakmile si pejska vyberete, jistě s ním budete chtít navázat přátelský vztah – a jak lépe navázat nový vztah, než prostřednictvím něčeho dobrého na zub? Pamlsek zvolte i podle velikosti rasy. Myslete na to, že malý jorkšírský teriér má opravu menší tlamičku než doga, hodí se pro něj proto zcela jiné pamlsky. Zvolit vhodný pamlsek dle velikosti a stáří zvířete by vám měli pomoci v každém zverimexu.

štěně na zemi

Taky si sebou určitě vezměte obojek. Obojek původní majitel pejskovi připne na krk. Díky němu si tak své štěňátko mezi záplavou ostatní poznáte. Zároveň vám pak odpadne starost zvykání si štěňátka na oboje a vodítko. Nicméně při výběru obojku buďte opatrní a nechte si i zde dobře poradit. Štěňátku musí být pohodlný a určitě nesmí škrtit.

Další co si sebou musíte zcela určitě vzít je kus hadry. Nejenže po vašem odchodu bude pejsek váš pach chvíli cítit a bude si na váš pach lépe zvykat, ale postupem času kus hadry načuchne vůní feny a sourozenců. Jakmile si štěně dovezete domů, dejte mu tuhle hadru do pelíšku. Pejskovi nebude takové smutno a nebude po chybějící původní rodině tolik tesknit.

Vždy ovšem mějte na paměti, že první návštěva štěňátka je velmi důležitá. Kromě již zmíněného, se také ujistěte, že původní chovatel psi chová v čistém a pěkném prostředí a nejedná se o množírnu. Pokud ano, určitě chovatele nahlaste, jedná se o nezákonné jednání, které nesmí být tolerováno!