Za exotikou do thajského Bangkoku

Za exotikou do thajského Bangkoku

Město Bangkok je jako místo, které vzniklo sesypáním několika měst dohromady. Najdete zde vedle důstojných mnichů na chodníku i moderně oblečené teenagery. Vedle sebe zde stojí nejmodernější obchodní centra s klimatizací a tradiční lidové trhy pod širým nebem.

Pár míst si rozhodně nemůžete nechat ujít.

buddha

• Víkendový trh Chatuchak vám svou rozlohou vyrazí dech. K neuvěřitelné ploše přidejte umělecký nádech, atmosféru tureckých lázní a obchodníky, kteří se těší na vyjednávání. Po vstupu na tržiště zjistíte, že právě tak jste si vždy představovali chaos. Ale nenechte se mýlit. Vše je zde velice dobře organizované v sektorech, a tak bez větších problémů nakoupíte vše, co máte na seznamu. Z regálů a pultů se na vás bude usmívat Buddha, najdete zde současné umění, neuvěřitelné množství módních stylů a mezi tím vším samozřejmě nabídky místní kuchyně pro zvídavé a odvážné gurmány.

• Wat Phra Kaew (Chrám smaragdového Buddhy) je rozsáhlý a téměř pohádkový komplex budov, ve kterém se nachází i palác, kde sídlil v historii thajský vládce. Nevýznamnějším artefaktem celého komplexu je Emerald Buddha, socha umístěná vysoko nad hlavami věřících. Kolem je tolik zlata, že vás mohou bolet oči. Samotná soška vysoká 66 cm je vyřezaná z jednoho kusu nefritu. Není to zdaleka jediná socha v komplexu. Nachází se zde i postavy z hinduistické mytologie a také mnoho soch slonů a poustevníků.

bangkok

• Pokud jste přitahovaní leskem zlata, potom je Wat Traimit (Zlatý Buddha) místem právě pro vás. Nikde na světě neuvidíte třímetrovou zlatou sochu Buddhy, která váží 5,5 tuny. Minulost sochy je opředená mnoha záhadami. Například její objevení je jako z pohádkového světa. Byla uschovaná pod nánosem omítky, která měla sochu pravděpodobně chránit před nájezdníky. Socha tak dlouhé věky odpočívala v izolaci a byla objevená teprve před 60 lety.

Třináctihodinová cesta letadlem není nejkratší, ale Bangkok a celé Thajsko jsou pro Evropany příjemným zpestřením cestovatelských aktivit. Levné letenky bangkok si můžete vyhledat prostřednictvím vyhledávačů. Nejlépe se vám podaří ušetřit, pokud si letenky začnete hledat s několika měsíčním předstihem a vyhnete se termínům prázdnin a svátků.