Firma účetní

Pamatuji si, jak jsem vždycky chtěla dělat účetní. Měla jsem zato, že účetní se mají opravdu skvěle a mají hodně peněz. Sice je to docela pravda, ale tak jednoduché to zase není, protože si pamatuji, jak jsem na střední ekonomické škole hodně moc propadala z účetnictví. Ale i tak, když mi to nešlo, tak mě to hodně bavilo. Chtěla jsem se to pořádně naučit, ale nějak mi to nešlo. A chodila jsem taky třikrát týdně na doučování účetnictví, ale moc mi to nešlo a nepomáhalo mi to. I když jsem tedy nakonec odmaturovala střední ekonomickou školu, tak jsem si ještě dala dva roky kurzu účetnictví. Musím říct, že za ty dva roky jsem se toho naučila docela dost.

Čísla mě moc baví.

A bydlím v Praze, tak jsem si otevřela takovou malou živnost na účetnictví z Prahy. A účetnictví mě baví a stejně tak jako pracovat s čísly. Takže co jiného bych mohla dělat než třeba účetnictví. Baví mě to, a to včetně daňové evidence, mám několik klientů, kteří mě pouze chválí. A jsem ráda, že jsem skvělá účetní z Prahy. Navíc mám taky různé klienty, kteří nejsou ani z Prahy, ale za mnou rádi dojíždějí. Účetnictví z Prahy dělám už několik let a jsem ráda, že jsem se do toho dala. A i moje máma říká, že kdyby byla mladá, tak se do účetnictví v Praze taky vrhne, protože říká, že to může být skvělé zaměstnání.

Peníze hýbou světem.

A jako účetní z Prahy mohu pracovat taky z domu, nemusím nikam chodit do práce, takže to pro mě velmi pohodlné a můžu takhle http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/515582/takhle-slavil-silvestra-karel-gott-rozvasnene-fanynky-tance-a-polibek-od-navrhare.html pracovat opravu na plný plyn. A vás by bavilo dělat ´četní? Já, když to tak vezmu, tak u nás v rodině je vlastně hodně účetní. Dokonce i můj strýc dělala jednu dobu účetní, protože ho to bavilo. Pak ale přešel na mužnější práci, jak tomu sám strýc říkal. A je vlastně pravda, že pražské účetní jsou většinou ženy. A ne jenom z Prahy, ale tak všeobecně jsou účetní spíše ženy než muži. takže tady to vypadá, že ženy jsou lepší na matematiku než muži.