Ochrana pro vás zaparkovaný vůz

Ochrana pro vás zaparkovaný vůz

Pokud chcete ochránit svůj vůz během parkování, můžete si vybrat z celé řady ochranných prostředků. Možná se budete divit, ale garáž z nich není nejlepší.

Ochrana pro vás zaparkovaný vůz

Většina lidí má svůj zaparkovaný u domu, což není příliš dobrá ochrana, ale mnoho jiných možností nemají. Garáže jsou totiž ve městech drahé, a to platí i o pronájmech. Navíc ne vždy jsou v blízkosti bydliště, což také značně zhoršuje situaci. V případě, že bydlíte v rodinném domku a máte alespoň středně velkou zahradu, můžete si garáž vybudovat na ni. Ovšem ani tak si příliš nepomůžete, alespoň co se týče uspořených financí. I takové garáže jsou docela drahé, a navíc jejich vybudování stojí moře času.

Přístřešek pro auto

Je tedy daleko výhodnější poohlídnout se po levnější a v mnoha ohledech možná i daleko lepší alternativě. Z logiky věci jich zase tolik není. Tou asi nejoblíbenější je přístřešek na auto, který je skutečně v některých ohledech lepší než garáž. A to nemluvíme ani ceně, která může být i poloviční.

Prefabrikát nebo na míru?

Co se ceny týče, hodně záleží na tom, jestli si objednáte projekt ušitý vám na míru nebo si koupíte prefabrikovanou konstrukci. Je jasné, že všechno, co je vyrobeno na míru, je také dražší, a to často o hodně. To je i tento případ. Některá zastřešení mohou stát skoro milion, což jsou horentní sumy. Prefabrikované typy se ale běžně prodávají i za několik málo desítek tisíc, což už je daleko schůdnější finanční zátěž. Chcete-li tak ušetřit a zároveň stále mít kvalitu, sáhněte po prefabrikované stavebnici.

Přístřešek

Ochrana pro vaše vozidlo by měla eliminovat hlavně negativní vlivy počasí, což dokáže garáž i zastřešení. I když garáž ne zcela. Minimálně v zimních měsících vyjíždění vozem ven a posléze po nějaké době dovnitř může znamenat velké teplotní výkyvy, což se samozřejmě na vozidle projeví, a to ne zrovna pozitivním způsobem. Navíc vozidla v garážích příliš dobře neschnou. Jak by také mohly, když je v nich stojatý vzduch. Díky tomu mohou začít poměrně snadno korodovat. V případě, že jsou zaparkovaná venku a chráněna pouze z vrchu, mohou schnout jedna báseň a zároveň nedochází k žádným teplotním šokům.