Ochrana pro vás zaparkovaný vůz

Ochrana pro vás zaparkovaný vůz


Pokud chcete ochránit svůj vůz během parkování, můžete si vybrat z celé řady ochranných prostředků. Možná se budete divit, ale garáž z nich není nejlepší.

Ochrana pro vás zaparkovaný vůz

Většina lidí má svůj zaparkovaný u domu, což není příliš dobrá ochrana, ale mnoho jiných možností nemají. Garáže jsou totiž ve městech drahé, a to platí i o pronájmech. Navíc ne vždy jsou v blízkosti bydliště, což také značně zhoršuje situaci. V případě, že bydlíte v rodinném domku a máte alespoň středně velkou zahradu, můžete si garáž vybudovat na ni. Ovšem ani tak si příliš nepomůžete, alespoň co se týče uspořených financí. I takové garáže jsou docela drahé, a navíc jejich vybudování stojí moře času.

Přístřešek pro auto

Je tedy daleko výhodnější poohlídnout se po levnější a v mnoha ohledech možná i daleko lepší alternativě. Z logiky věci jich zase tolik není. Tou asi nejoblíbenější je přístřešek na auto, který je skutečně v některých ohledech lepší než garáž. A to nemluvíme ani ceně, která může být i poloviční.

Prefabrikát nebo na míru?

Co se ceny týče, hodně záleží na tom, jestli si objednáte projekt ušitý https://www.sbazar.cz/matik.j/detail/22269934-prodam-usity-jeden-zaves vám na míru nebo si koupíte prefabrikovanou konstrukci. Je jasné, že všechno, co je vyrobeno na míru, je také dražší, a to často o hodně. To je i tento případ. Některá zastřešení mohou stát skoro milion, což jsou horentní sumy. Prefabrikované typy se ale běžně prodávají i za několik málo desítek tisíc, což už je daleko schůdnější finanční zátěž. Chcete-li tak ušetřit a zároveň stále mít kvalitu, sáhněte po prefabrikované stavebnici.

Přístřešek

Ochrana pro vaše vozidlo by měla eliminovat hlavně negativní vlivy počasí, což dokáže garáž i zastřešení. I když garáž ne zcela. Minimálně v zimních měsících vyjíždění vozem ven a posléze po nějaké době dovnitř může znamenat velké teplotní výkyvy, což se samozřejmě na vozidle projeví, a to ne zrovna pozitivním způsobem. Navíc vozidla v garážích příliš dobře neschnou. Jak by také mohly, když je v nich stojatý vzduch. Díky tomu mohou začít poměrně snadno korodovat. V případě, že jsou zaparkovaná venku a chráněna pouze z vrchu, mohou schnout jedna báseň a zároveň nedochází k žádným teplotním šokům.