Starost a péči o vířivku neodkládejte – jak často je nutné měnit vodu a jakou použít chemii?

Vlézt si po celodenním shonu do teplé vířivé vody je skvělý zážitek, proto jsou vířivky mezi lidmi stále oblíbenější. O vířivku se musíte pravidelně starat.

Starost a péči o vířivku neodkládejte – jak často je nutné měnit vodu a jakou použít chemii?

Vířivky jsou mezi lidmi stále oblíbenější, na rozdíl od bazénu, ve vířivce se totiž dá koupat celoročně a zážitek z teplé vířivé koupele je prostě jedinečný. Aby byl ale zážitek stále perfektní, je nutné se o vířivku dobře starat, nepodceňovat údržbu ani péči o vodu. Mnoho lidí totiž po nějaké době na údržbu zapomene, pak se ale nestačí divit, jaké škody to může napáchat. Co je nejdůležitější a jak se můžete vyhnout problémům?

pexels-photo-3852263

Koukněte na to

Po technické stránce by samozřejmě mělo všechno šlapat jako hodinky, ale kvalitu vody si ovlivníte hlavně vy sami. Pouhým okem stačí mnohdy zjistit, zda je voda čistá a v pořádku, tak jak má. Pravidelné používání chemie je samozřejmostí, dezinfekční prostředky je nutné do vody přidávat z důvody hubení nebezpečných bakterií a mikroorganismů, které se ve vodě mohou lehce tvořit. Stejné je to i s péčí o vodu v bazénu, ovšem pozor na to, že do vířivek nepatří stejná chemie jako do bazénové vody. Bazénová chemie je uzpůsobena úplně jiné teplotě vody, ta je ve vířivce logicky teplejší, a proto se pro ni tvoří i jiná chemie na ošetření vody.

Měnit nebo ne?

Kromě pravidelné péče o vodu, je dobré si pohlídat i výměnu vody. Ta by se měla vyměnit alespoň dvakrát ročně, může se i třikrát. Závisí to hlavně na tom, jak často vířivku používáte. Pokud celoročně je dobré vyměnit ji vícekrát. Pozor také na to, že voda během zimních měsíců nesmí nikdy ve vířivce zamrznout. Musí být tak stále zapnutý program, který vodu udržuje na minimální teplotě, která zamrznutí v teplotách pod bodem mrazu zabrání. Pro vířivky je ale celoroční používání vhodnější, než to sezónní. Pro to jsou také vyráběny a zvyšuje to jejich životnost.

pexels-photo-5382638

A co technologie?

Při výměně vody je dobré také udělat celkový servis vířivek servisvirivychvan.cz. Pročistit je nutné celou technologii a samozřejmostí je i udržování filtrační jednotky. Filtr by měl být čistý a připravený pro další provoz. Pokud se o vířivku starat nebudete, zkrátíte její životnost a radost z koupání nebude trvat dlouho. Voda, která není pravidelně ošetřována, se pak stává ke koupání nevhodnou a mnohdy až zdravotně závadnou.

Je radost mít doma vířivku, k radosti se ale vždy přidávají i starosti.