Domácí mazlíčci nejsou hračka

Domácí mazlíčci nejsou hračka

Domácí mazlíčci jsou součástí spousty rodin. Málokdo nemá žádné zvíře doma. Nejčastěji pořizovaný mazlíček je pes a kočka. Hned za nimi jsou morčata, křečci a králíci. Dále je to pak různě rozmanité. Někdo miluje fretky, ježky nebo třeba chameleony. Rybičky nebo vodní či suchozemské želvy jsou také jednou z mnoha možností. A je toho mnohem víc, co se může chovat v domácích podmínkách. Na co se zaměřit, než si nějaké zvířátko pořídíme domů? Určitě na to, zda zvládneme péči o něj. Zvíře není hračka a je důležité se vše důkladně promyslet předem. Nějaký čas a finance to jistě zabere.

Pes v pelíšku

Některé druhy více, jiné naopak méně. Takže si rozvrhněte svoji náplň dne, kolik Vám zbývá na mazlíčka? Dle toho je hned snadnější vybrat si druh zvířete. Nikdo přeci nechce, aby se zvíře trápilo a strádalo z nedostatku péče. Jsou i taková zvířátka, která nevyžadují každodenní péči, což je pro někoho určitě výhodná informace. Můžete tak třeba přes noc odjet a nemusíte řešit, zda to zvíře zvládne. Nemusíte tedy nikoho úkolovat, aby se Vám o mazlíčka postaral. Také je důležité vzít v potaz alergie v rodně. Pokud je někdo alergický na zvířecí srst, jistě není vhodné takové zvíře pořizovat do bytu.

Kočka s rolničkou

Alergen se dostane do vzduchu a v případě koček a psů nebo zvířat, které se volně pohybují po bytě, i na gauč a postel. Dobrá volba v tomto případě je takzvaná nahá kočka, která nemá srst. Nebo zvolte rybičky či africké šneky. Pokud chcete psa, zaměřte se na to, jestli plánujete dlouhé a časté procházky nebo jen menší. Každá rasa má jiné požadavky. Volte tedy tak, aby Vám to vyhovovalo, pokud nejste ochotní nějak razantně změnit svůj denní harmonogram. To samé platí, zda chcete mít psa doma nebo venku. Ne každá rasa zvládne pobyt venku i v zimních měsících. Tak co myslíte, vybrali jste si mazlíčka na míru vyhovujícího pro Vás a Vaší rodinu?