Kam vyrazit na motorce?

Jedním z cílů, ke kterým vede motorkáře cesta sice s mírným stoupáním, ale je to cesta lesní. Kterou v parných letních měsících určitě přivítají. Zvonice Soláň spolu s galerií je na samotném konci horské silnice. V prostorách Zvonice je stálá expozice prací valašských umělců a pravidelně tu probíhají vernisáže výstav.  Nejen malířů, ale i fotografů, sochařů a řezbářů. Okolí této historické stavby vybízí její návštěvníky k odpočinku. Výhledy do kraje a objevování místních krás určitě uspokojí i ty náročnější motorkáře. V oblasti Kokořínska, ve chráněné krajinné oblasti, je možné strávit celý víkend.

Na motorce do přírody

A stejně neprojedete všechna památná místa. Kterých tu je více než dost. Snad nejnavštěvovanějším místem je romantický hrad Kokořín. Oblíbeným místem ke koupání je rybník Harasov, který během celého léta využívají ke koupání všichni projíždějící návštěvníci. Výhledy z jednoho z nejvyšších vrcholů tohoto kraje na Vrátenské hoře, umožní jedna z nejkrásnějších rozhleden v naší vlasti. A určitě si nenechejte ujít prohlídku několika skal s ručně vytesanými Čertovými hlavami. Ještěd je jedno z dalších míst, na které často vyrážejí motorkáři. Nabízející úchvatné výhledy do všech světových stran.

Na motorce na Ještěd

Možností moto výletů je tu v letních časech nespočet. V okolí Jizerských jsou další místa, která stojí za návštěvu. Ať už to jsou Lázně Libverdy či zámek Sychrov. V Liberci, ze kterého vede přímá cesta na Ještěd, můžete strávit příjemné odpoledne. Ať už prohlídkou botanické zahrady, místní ZOO, anebo občerstvením v plaveckém areálu. Pokud vám to časové možnosti dovolí, zajistěte si dopředu na Ještědu ubytování. Stačí na jednu noc. Výjimečný hotel, stavba, která byla dostavěna v sedmdesátých letech podle projektu architekta Hubáčka, nabízí kromě své unikátní polohy i komfortní pokoje. Rovněž restaurace, která je každodenně v provozu, uspokojí i ty největší milovníky dobrého jídla. Traduje se, že ve středověku přicházeli na Ještěd hledači drahokamů. Krátké štoly jsou tu patrné dodnes. I jeskyně s jedinečnou  krasovou výzdobou.